Com. Cernica, Sat Căldăraru, str. Prelungirea Gării Căţelu nr.12, Jud. Ilfov, cod poştal 077037 contact@pharmahead.ro +4 021.332.00.51

Pharm AHEAD

GESTIONAR DEPOZIT - colectare / verificare produse farmaceutice

  • Bucuresti
  • Cernica

PHARM AHEAD isi mareste echipa !

Te rugam sa aplici daca vei considera ca profilul descris mai jos ti se potriveste !

Candidatul ideal:

•   atent, responsabil, corect;

•   capabil sa lucreze eficient, harnic, onest;

•   experienta in domeniul farma reprezinta un avantaj dar nu este obligatorie.

•   permis conducere (avantaj)

Descrierea postului:

  • Colecteaza produsele farmaceutice si parafarmaceutice in concordanta cu specificatiile din picking –list /factura/ aviz de expeditie, pentru livrarea catre clientii sau filialele companiei;

  • Raporteaza sefului de depozit/ sefului de tura diferentele identificate intre datele de pe picking list si datele faptice, cum ar fi: lot diferit, cantitate insuficienta, data de expirare diferita, locatie gresita, stoc epuizat, daca este cazul;

  • Preda produsele colectate in zonele de verificare, in ordinea data de picking–list, pentru facilitaterea verificarii de catre persoana responsabila;

  • Participa la verificarea datelor, corectarea diferentelor (inventarierea stocurilor pe produsul in cauza, pentru stabilirea diferentelor reale) si colectarea corecta a produselor din lista.

  • Ambaleaza marfa colectata, in cutii de distributie, eticheteaza coletele de distributie cu destinatia de expeditie, mentiuni privind conditiile speciale de transport;

  • Pregateste colete de distributie, amplaseaza coletele pregatite in zona de expeditie, in functie de ruta de livrare;

  • Inlocuieste la nevoie soferii pe traseele de distributie.

Beneficii:

•   Pachet salarial atractiv;

•   Tichete de masa;

•   Posibilitatea de a lucra într-un mediu placut, intr-o echipa de top.

REPREZENTANT VANZARI

  • Bucuresti
  • Cluj
  • Timisoara
  • Arad
  • Alba
  • Hunedoara

• Studii superioare absolvite;
• Experienta in vanzari minimum 3 ani (produse si servicii) in piata pharma;
• Bune abilitati de comunicare si negociere, prezenta agreabila;
• Cunostinte temeinice despre tehnicile de vanzare si de abordare a clientilor;
• Constiinciozitate, responsabilitate si punctualitate;
• Dinamism, motivatie si perseverenta in atingerea obiectivelor;
• Orientare spre client si rezultate;
• Cunostinte bune de operare PC;
• Buna capacitate de planificare si organizare;
• Respectarea termenelor limita;
• Permis de conducere categoria B.

Cerinte:

• Prospectarea pietei, identificarea potentialilor clienti, contactarea acestora pentru ofertare si actualizarea bazei de date;
• Cercetare de piata, analiza concurentei si stabilirea de comun acord cu echipa de coordonare a celei mai bune strategii de piata pentru zona geografica arondata;
• Vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
• Gestionarea pietei din zona geografica arondata;
• Realizarea planului lunar de vanzari;
• Intelegerea si urmarirea atingerii obiectivelor companiei;
• Actionarea in spiritul valorilor companiei;
• Mentinerea si dezvoltarea relatiilor dintre clienti si companie;
• Vizitarea regulata a clientilor din zona arondata, respectand programul de vizite (zilnic/saptamanal/lunar) pe traseele stabilite;
• Urmarirea comenzilor si a contractelor comerciale incheiate cu clientii, in vederea onorarii la timp a comenzilor;

SOFER   - distributie produse farmaceutice

  • Bucuresti
  • Cluj
  • Iasi
  • Vaslui
  • Alba

PHARM AHEAD  isi mareste echipa !

Te  rugam sa aplici daca vei considera ca profilul descris mai jos ti se potriveste !

Candidatul ideal

  •  permis de conducere categoria B, (C, E - constituie avantaj);
  •  certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto (atestat de transport marfa – constituie avantaj);
  •  atentie, responsabilitate, corectitudine;
  •  abilitati de comunicare, capabil de lucru eficient cu altii, onest.

Descrierea postului:

  • Transporta si livreaza comenzile catre toti clientii aflati pe ruta prestabilita – in functie de zona geografica alocata
  • Verifica facturile si avizele pregatite pentru livrare (data, stampila, CNP);
  • Verifica conformitatea comenzilor pregatite in depozit cu factura/avizul aferent, sau alcatuieste comenzile direct din van si ii asista pe clienti in receptia marfii, primind de la acestia confirmarea primirii;
  • Participa la incarcarea marfii, astfel incat sa evite deteriorarea marfii si sa asigure o buna si rapida manipulare la livrare;
  • Preda facturile livrate in fiecare zi pe baza raportului de livrare catre arhiva;
  • Colecteaza instrumentele de plata sau platile pentru produsele livrate si depune banii la banca/ casierie, impreuna cu raportul de incasari, la sfarsitul fiecarei zile de lucru;
  • la intoarcerea din cursa preda documentele de insotire a marfii, borderoul de expeditii, foaia de parcurs si informeaza superiorii despre eventualele probleme tehnice aparute;
  • Respecta stadardele de calitate si procedurile de livrare.

    Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Posibilitatea de a lucra într-un mediu placut, intr-o echipa de top.

Agent Vanzari Telesales

  • Bucuresti
  • Cluj

• Interactiunea telefonica cu potentialii clienti cu scopul promovarii ofertelor companiei;
• Vanzarea prin telefon a produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
• Stabilirea si dezvoltarea de relatii foarte bune cu clientii companiei;
• Obtinerea de informatii suplimentare/relevante de la clienti in scopul furnizarii informatiilor adecvate solicitate de catre acestia si obtinerea satisfactiei depline a clientilor;
• Contactarea regulata a clientilor din zona arondata, respectand programul de contactare telefonica;

Cerinte:

• Experienta de minim 3 ani in vanzari, in piata pharma, pe o pozitie similara;
• Persoana dinamica, orientata catre client cu bune abilitati de comunicare, negociere si vanzare;
• Persoana orientata spre rezultate si atingerea targetului lunar stabilit de superiorul ierarhic;
• Capacitate de a lucra cu diferite categorii de clienti, inclusiv clienti dificili;
• Abilitati foarte bune de identificare si rezolvare probleme;
• Rezistenta la lucru in conditii de stres;

Numele si prenumele

E-mailul Dvs.

Telefon

Departament

Mesaj

Adauga CV-ul